Kampanya:
1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Plastik Kiremit Uygulamaları

Plastik Kiremit NASIL UYGULANIR?

Plastik Kiremit çatı panelleri, uygulama kolaylığı ve geniş aksesuar seçeneği ile tüm çatı tiplerinde kullanıma uygundur.

Çatı İskeletinin Kurulması

Plastik Kiremit kullanacağınız çatının iskeletini oluştururken çatı eğiminin minimum 15 derece olmasına dikkat ediniz. Aşık aralıkları ise 66cm olmalıdır.

Plastik Kiremit Panellerin Yerleştirilmesi

Çatının uygulamasına, uzun kenarlardan başlayınız. İlk olarak hakim rüzgar yönüne en uzak noktadaki paneller yerleştirilmeli ve en alt sıradan başlanmalıdır. Bu sıradaki panelleri, saçak kapama aksesuarlarıyla birlikte monte ediniz. Rüzgarın geldiği yöndeki panel, her zaman bir sonraki panelin üzerine bindirilmelidir. Aynı şekilde, daha yukarıdaki panel, her zaman daha aşağıdakinin bir hadve üzerine bindirilmelidir. İkinci sıradaki paneller yerleştirilirken dört panelin bindirme noktalarının kesişmemesine dikkat edilmelidir. Bunu engellemek için ikinci sırada yer alan ilk paneli dikey yönde iki veya üç hadve kesebilirsiniz. Plastik Kiremit ürünleri dişsiz daire testere ile rahatça kesilebilir. Çatının üçgen yüzlerinin montajına ise ortadan başlayıp kenarlara doğru devam ediniz.

Plastik Kiremit Panellerin Yerleştirilmesi

Panellerin montajında Plastik Kiremit Firmamız tarafından sağlanan ve profil cinsine göre seçilecek semerli akıllı vidaların kullanılması tavsiye edilmektedir. Vidaların montajından önce panel üzerinde vida çapından 2mm büyüklükte delikler açılmalıdır. Vidalar panele dik şekilde ve tork ayarlı matkap ile takılmalı, üzerlerindeki sızdırmazlık contası panele değecek kadar sıkılmalıdır. Vidaların fazla sıkılması panele zarar verecek ve sağlamlığını azaltacaktır. Paneller enine her iki hadvede bir, boyuna ise üç hadvede bir profillere denk gelecek şekilde vidalanmalıdır. Panellerin son hadveleri, bir sonraki panel veya mahya yerleştirilene kadar vidalanmamalıdır.

Plastik Kiremit Aksesuarların Montajı

Mahyaların montajına panellerin tamamı yerleştirildikten sonra başlayınız. Üst mahyaları yerleştirirken ilk parçayı üç hadve keserek, dörtlü kesişim oluşmasını engelleyebilirsiniz. Üst mahyaları birer hadve bindirerek yerleştiriniz. Yan mahyaların montajı aşağıdan yukarıya doğru yapılmalı ve parçalar beşer santimetre üst üste bindirilmelidir. Sonlama mahyası en son monte edilmelidir. Yıldız mahya, üst ve yan mahyaların yerleştirilmesinden sonra monte edilir. Üst mahyanın üzerine yıldız mahyanın uzun bölümü yerleştirilir.

Plastik Kiremit Aksesuarların Montajı

Eğer çatının üst veya yan kenarları duvarda sonlanıyorsa, Plastik Kiremit duvar birleşim aksesuarlarını kullanınız. Beşik veya benzeri çatılarda ise kenarları Plastik Kiremit yan kenar kapama aksesuarları ile sonlandırınız. Daha detaylı bilgi veya sorularınız için bize  ulaşabilirsiniz.

LÜTFEN DİKKAT!

Değerli ilgi ve alakanız için teşekkür ederiz.
Fiyat Listemiz Güncellenmektedir.
İletişim Sayfamızdan Ulaşabilirsiniz.
0505 507 04 18